Обслуговування та догляд

img1

Чому такі важливі обслуговування і догляд?

Ваш фірмовий інструмент, випущений в компанії «К. Бехштейн» , виготовлений з переважно натуральних матеріалів найвищої якості, які чутливо реагують на зміни мікроклімату. Це позначається не тільки на звучанні інструменту, але і на його механічних компонентах. Так, коливання вологості повітря впливають на опуклість деки і на силу натягу струн. Ігрове навантаження також впливає на характер звучання і механічні характеристики піаніно / рояля.

Постійне задоволення від гри

Кваліфіковане обслуговування дозволяє зберегти якість звуку і відмінні ігрові якості інструменту. Добре налагоджений, відрегульований і інтонований інструмент стане постійним джерелом радості для виконавця і слухачів.

Гарантована якість при постійному обслуговуванні

Наша злагоджена система менеджменту якості (за методикою «шість сигм») і частка браку на виробництві не більше 0,01 відсотка, дозволяють нам без зусиль надавати на кожен фірмовий інструмент п’ятирічну гарантію. Тому обов’язково звертайте увагу на умови надання гарантійного ремонту, зазначені у вашій гарантійній книжці.

Збереження вартості за рахунок обслуговування

Постійне обслуговування інструменту – його налагодження, регулювання та інтонування – допомагає зберігати вартість вашого інструменту.

Обслуговування допомагає оптимально налагодити звучання, висоту і силу звуків, їх тембр, відрегулювати механіку, а також забезпечити догляд за акустичною системою і корпусом.

Регулярне сервісне обслуговування силами наших офіційних фортепіанних майстрів – саме те, що потрібно вашому інструменту! Так Ви зможете зберегти вартість вашого інструменту – і отримувати задоволення від гри. Як кажуть, гра варта свічок!

Мікроклімат і вологість повітря в приміщенні

Занадто низька або висока вологість повітря негативно впливає на загальний мікроклімат в приміщенні. Від цього страждає ваш інструмент. Піаніно і роялі виготовлені з природних матеріалів високої якості, які чутливо реагують на зміни температури та вологості повітря.

Відносна вологість повітря

Проконтролюйте мікроклімат в приміщенні за допомогою гігрометра (прилад для визначення вологості повітря). Вологість повітря на рівні 40-60 відсотків – відмінний показник. Слідкуйте за тим, щоб коливання вологості повітря були максимально незначними. При високих показниках вологості не тільки розладнується лад, – якщо набухають натуральні матеріали (повсть, дерево і шкіра), то порушується і сам ігровий механізм. А якщо вологість падає нижче 40 відсотків, слід в будь-якому випадку зволожувати повітря, інакше сухість може привести до збитку.
Система клімат-контролю забезпечить ідеальний для фортепіано мікроклімат

Практичною альтернативою регулюванню мікроклімату в приміщенні стане установка системи клімат-контролю. Ця система служить для контролю та оптимізації вологості повітря в інструменті. Як показує наш досвід, настройка інструменту в умовах проблемного мікроклімату при наявності системи клімат-контролю виявляється значно стабільнішою. Монтаж системи може провести ваш офіційний дилер. Fotocopyright: www.pianolifesaver.com
Der Piano Life Saver arbeitet im Inneren des Klavieres
img

Зберігання інструментів

Зберігання в приміщеннях або на складі без кондиціонування повітря може завдати інструменту великої шкоди. Якщо піаніно або рояль тривалий час – під час перевезення або складування – перебували в умовах більш холодного (мікро) клімату, їм слід забезпечити повільну акліматизацію. Якщо вам необхідно помістити інструмент на зберігання або встановити в приміщенні, що не опалюється, то проконсультуйтеся у нашого офіційного дилера про необхідні запобіжні заходи.

img3

Налаштування

Ваш інструмент завжди повинен бути добре налаштованим. Регулярне налаштування не тільки забезпечує збереження вартості рояля або піаніно, але також йде на користь вашому музичному слуху. Звучання добре налаштованого фортепіано мимоволі запам’ятовується і формує наш музичний смак.

Чому настільки важлива регулярне налаштування інструменту?

Мінімальні зміни мікроклімату впливають через резонансну деку на силу натягу струн. Інструмент розбудовується, і йому необхідний догляд, який може забезпечити кваліфікований фортепіанний майстер.

Як часто слід запрошувати налаштувальника?

Не рідше одного разу на рік, а ще краще – один раз на півроку – вам потрібно запрошувати налаштувальника, найкраще – на початку і в кінці опалювального сезону. Тільки так ви зможете надовго зберегти оптимальний характер звуку вашого фортепіано, його хороше налаштування і стабільне утримання ладу. Якщо налаштування фортепіано не проводилося протягом тривалого часу, може виявитися необхідним виконання численних операцій для того, щоб домогтися правильної висоти тону і стабільності звучання.

Як розпізнати хорошого налаштувальника?

Хороший налаштувальник забезпечує гармонійне і стабільне налаштування, а також повідомляє все, що вам потрібно знати про загальний стан вашого інструменту і допомагає вам правильно доглядати за всіма компонентами піаніно / рояля. Концертний налаштувальник – це фахівець особливо високої кваліфікації, який може задовольнити найвибагливіші вимоги професійних музикантів під час налаштування інструменту перед концертом або записом в студії.

img3

Регулювання механізму

Механічна частина піаніно або рояля складається з декількох тисяч окремих деталей. При грі на інструменті ці деталі постійно задіяні і відчувають сильний вплив ззовні. Згодом, в залежності від навантаження, відбуваються зміни, часом невеликі, іноді значні. Тому час від часу весь цей надзвичайно складний механізм потребує налаштування, яке допоможе точно відрегулювати положення деталей і поверне інструменту його ідеальне звучання. Таке налаштування називають регулюванням. Регулювання повинні проводити тільки кваліфіковані налаштувальники і фортепіанні майстри.

Переваги механіки бехштейнівських інструментів

Механічна частина інструментів «Бехштейн» відрізняється чудовими виконавчими характеристиками. Завдяки досконалості механіки піаніст може домогтися незвичайної точності виконання і в повній мірі передавати при грі всі нюанси і відтінки музики. При виготовленні інструментів ми використовуємо тільки найякісніші натуральні матеріали і металеві деталі. Безумовно, до різних моделей пред’являються і різні вимоги, в залежності від того, що це за інструмент – елітний або для музикантів-початківців.

Оптимальний індивідуальний догляд

Нехай ваш фортепіанний майстер порекомендує вам оптимальний індивідуальний догляд за інструментом. Вже при перших акордах ви відчуєте всі переваги добре відрегульованого механізму рояля або піаніно і зможете безперешкодно відточувати техніку своєї гри.

img5

Інтонування

Правильне інтонування – це мистецтво вирівнювання тембру і яскравості звучання інструменту за рахунок обробки фільца молоточків. Завдяки інтонуванню динамічний діапазон, забарвлення звуку і інші параметри загального звучання інструменту можна певною мірою адаптувати з урахуванням вашого особистого смаку або акустики приміщення.

Навіщо потрібне інтонування інструменту?

В процесі гри, через багаторазові удари молоточків по твердим металевим струнам, повстяна оббивка молоточків ущільнюється. Звук стає більш жорстким, різким, менш яскравим. А ось висока вологість повітря може призвести до більш м’якого і глухого звучання, тому що волокна фільца розтягуються. Такі зміни зачіпають не всі молоточки і не в однаковій мірі, в зв’язку з чим звучання інструменту стає нерівним.

Зверніть увагу на кваліфікацію налаштувальника!

Використовуючи спеціальні інструменти і свою професійну майстерність, досвідчений налаштувальник може відновити початковий стан повсті молоточків. Залежно від рівня виконавця і від навантажень, яким піддається інструмент, можна порекомендувати проводити інтонування один раз на рік. Це важлива складова процесу догляду за інструментом.
Високе мистецтво інтонування вимагає від налаштувальника не тільки володіння основними технічними навичками професії, а й великого напрацьованого досвіду. Молоточкові голівки – істотна частина механіки інструменту: необхідно точно знати, в якій точці спеціальною гострою голкою наколоти фільц, щоб надати йому необхідну еластичність, тим самим досягаючи оптимального звучання.

Техніки компанії «К. Бехштейн» мають багаторічний досвід в інтонуванні

Налаштувальники, що працюють в компанії «К. Бехштейн» , володіють великим практичним досвідом, який необхідний при проведенні інтонування. Постійно працюючи з різними музичними установами і налаштовуючи концертні роялі, наші фахівці знають, як застосувати свої знання і вміння до будь-якого роялю і піаніно.

img1

Поради по догляду за поверхнею інструменту

Дотримуйтеся вказівок щодо догляду за піаніно, це збереже красу його поверхонь. Наші поради полегшать чистку інструменту і допоможуть уникнути непотрібних помилок. При виборі правильних засобів для догляду за поверхнями слід враховувати їх обробку і вид забруднення. Загальне правило: протирати від пилу за допомогою м’якої серветки і відповідного миючого засобу, плавними рухами, не натискаючи. Спеціальні засоби для догляду за піаніно ви можете придбати у свого дилера.

Піаніно і роялі з сатинованою поверхнею

Сатиновані поверхні не можна сильно терти! Чим більше терти ділянку поверхні, тим більше вона починає блищати. При догляді за піаніно використовуйте якомога менше вологи. Краплі води можуть пошкодити сатиновану поверхню або залишити плями.

Піаніно і роялі з полірованою поверхнею

Поліровані поліестерові поверхні наших сучасних інструментів дуже стабільні, проте пил та інші дрібні частинки можуть залишати на полірованій поверхні дрібні подряпини. Спочатку, не натискаючи, обережно струсіть увесь пил, наприклад, щіточкою для пилу або чистою сухою серветкою з мікроволокна. Потім видаліть відбитки пальців за допомогою м’якої, злегка зволоженої матер’яної або шкіряної серветки. Спеціальні засоби для догляду за піаніно ви можете придбати у свого дилера.

Чистка клавіш

Поверхня клавіш сучасних інструментів зроблена з високоякісного пластику. Їх рекомендується чистити м’якою ганчіркою, яка не залишає ворсинок. Не використовуйте агресивних або абразивних чистячих засобів! Чистку поверхні клавіш з натуральних матеріалів краще доручити професійному фортепіанному майстру.

Чистка металевих деталей

Педалі і петлі відполіруйте м’якою серветкою. Ваш офіційний дилер може порекомендувати спеціальний засіб для чищення металевих поверхонь.

Чистка всередині інструменту – табу!

Чистку внутрішніх частин піаніно або рояля слід доручити фахівцеві, тому що їх легко пошкодити, а ремонт буде не з дешевих.

img1

Вразливі внутрішні частини

В жодному разі не ставити на інструмент вази, пляшки або келихи, які наповнені рідинами. Бо один неправильний рух, посудина перевертається – і рідина починає просочуватися всередину піаніно / рояля. Щоб уникнути цього, не ставте ємкості з рідиною поблизу інструменту.

Що робити, якщо рідина потрапить всередину інструменту?

Якщо рідина потрапить всередину інструменту, діяти потрібно негайно! Терміново промокніть рідину сухою серветкою! Ні в якому разі не намагайтеся сушити вологі частини інструменту за допомогою тепла (наприклад, феном)! Відразу ж зв’яжіться з фортепіанним майстром. Не намагайтеся чистити внутрішні частини інструменту власноруч!

Що робити, якщо при грі чутні дивні шуми / звуки?

Спочатку спробуйте визначити джерело цих шумів / звуків. Для цього вам може знадобитися допомога іншої людини.
Вібрація: її джерелом можуть бути лампи або інші предмети (наприклад, келихи), які почали вібрувати від фортепіанного звуку.
Сторонні предмети в фортепіано: «Звукові перешкоди» можуть виникати і від предметів, які випадково потрапили в рояль або піаніно. Тут необхідна надзвичайна обережність, адже такі предмети не тільки заважають при грі, але і можуть пошкодити механізм інструменту. У цьому випадку обов’язково порадьтеся з фортепіанним майстром!