Душа звуку. Фільм про «Бехштейн»

Новий фільм «Резонанси «Бехштейна» дозволяє перейнятися живою магією знаменитого бехштейнівського звучання, своїми очима побачити, як народжуються легендарні роялі, і почути думку відомих музикантів про свій улюблений інструмент.

Особливе звучання – заслуга майстрів своєї справи

Сьогодні левова частка всіх піаніно і роялів виробляється в країнах Східної Азії. Як правило, це масове виробництво. «Бехштейн» – не з їх числа. Чим можна пояснити співучість інструментів цієї марки? У чому криється секрет їхнього звучання? І яка специфіка німецького фортепіанного виробництва? Новий фільм «Резонанс «Бехштейна» досліджує особливий зв’язок, що виникає між музикантом і інструментом, висвітлює основні етапи виробничого процесу і переконливо демонструє неповторність кожного «Бехштейна», в основі якого – гармонійне поєднання сучасного інженерного мистецтва, традиційного ремесла найвищої проби і прецизійних технологій з використанням ЧПУ.

Любов, захоплення й індивідуальність

Кожен «Бехштейн» унікальний, кожен – особистість зі своїм неповторним характером, так саме, як і піаністи, які грають на цих інструментах в знаменитих концертних залах по всьому світу. Інтерв’ю з музикантами, інженерами, концертними налаштувальниками дозволяють відчути «Бехштейн» як сплав традицій, інновацій та емоцій. Відомі класичні музиканти і джазмени освідчуються в коханні до свого рояля, його співучому звучанню, натхненно міркують про феномен під назвою «Бехштейн», ігрові якості інструменту і його внесок в їх музичну творчість. А крім того, діляться потаємними думками про свій життєвий шлях – шлях до музики.

Легенда з європейським корінням

У фільмі багато музики – і класичних творів від Баха до Ліста, і джазових імпровізацій. Знову і знову з екрану проникливо звучить рояль. «Бехштейн» – легенда, яка нерозривно пов’язана зі своїм європейським корінням і захоплює в чарівний світ фортепіанного мистецтва.
У фільмі використані інтерв’ю і фрагменти концертних записів Саліма Ашкара, Девіда і Гетца, Павла Гілілова і Міші Майського, Дудани Мазманішвілі, Ульріке Хаг, Дениса Прощаєва і Наді Мохтарі, Мортена Шанца і його Групи, Серри Тавсанлі, Хайуо Чжана.

Режисер: Том Нич

Мови: німецька, англійська, французька, російська, китайська, японська

Документальний фільм, виробництво Німеччини, 2018 р

Тривалість фільму: 37:30 хвилин