Хайоу Чжан представляє новий «бехштейнівський» диск – Fingerprints

Fingerprints («Відбитки пальців») – так назвав Хойо Чжан свій новий диск, записаний на концертному роялі C. Bechstein D 282 влітку минулого року в берлінській церкві Ісуса Христа. Нині китайський віртуоз представляє свій диск, який нещодавно вийшов на лейблі Hänssler Classic, в рамках турне по п’яти містах.
img

«Мій новий диск Fingerprints містить композиції, які відносяться до різних епох і стилів. Однак наскільки б різні не були ці твори, їх об’єднує один загальний момент: з кожним з них у мене пов’язані прекрасні, а іноді особливо зворушливі, спогади», – каже Хайоу Чжан, пояснюючи концепцію свого нового диску. А потім додає: «Кожен з представлених тут творів я виконав не менше півсотні разів, виступаючи по всьому світу. Цей багатогранний концертний досвід знайшов своє відображення при роботі над новим диском, який подарував музичним образам нове життя».

Новий диск включає в себе наступні твори:

Йоганн Себастьян Бах: Хроматична фантазія і фуга ре мінор (BWV 903)
Вольфганг Амадей Моцарт: Соната для фортепіано фа мажор (KV 332)
Людвіг ван Бетховен: Соната для фортепіано до мажор, опус 53 («Вальдштейн»).
Олександр Скрябін: Листок з альбому мі-бемоль мажор тв. 45 1.
Клод Дебюссі: Етюд № 11 Pour les arpèges composés
Моріс Равель: Вальс
Ван Цзяньхун: Річка Люян

slide1
slide1
slide1
slide1
slide1


Біографія Хайоу Чжана

Хайоу Чжан народився в 1984 році в Пекіні. Спочатку отримав освіту на батьківщині – в столичній консерваторії, a з 2002 року відвідував Ганноверську вищу школу музики і театру. Паралельно з навчанням почав концертну діяльність. Молодому піаністові аплодувала публіка під час його виступів і турне по Європі, Канаді, США, Південній Америці та Азії. Він працював, зокрема і як соліст, з багатьма відомими оркестрами, серед них – Філармонійний оркестр Північнонімецького радіо, Філармонійний оркестр Онтаріо, Російський камерний філармонічний оркестр Санкт-Петербурга, Варшавський симфонічний оркестр, Чеський філармонічний оркестр, Словацька Симфонієта, Пекінський симфонічний оркестр, Торонтський філармонічний оркестр, Національний симфонічний оркестр України та ін. Сольні вечори Хайоу Чжанa проходять в престижних концертних залах Амстердама, Берліна, Бонна, Дюссельдорфа, Ганновера, Гамбурга, Мюнхена, Осло, Пекіна, Сан-Паулу і Відня.

Крім того, молодий піаніст виступає на різних фестивалях, серед них – Фестиваль землі Шлезвіг-Гольштейн, Літній фестиваль в Бад-Кіссінгені, Фестиваль землі Мекленбург-Передня Померанія, Міжнародний музичний фестиваль в Безансоні, Моцартівський фестиваль в Аугсбурзі і фестиваль Бетховена в Бонні. У 2010 році Хайоу Чжан заснував Міжнародний музичний фестиваль в Букстехуді – Buxtehude & Altes Land, ставши його музичним директором.
У 2011 році, який був оголошений роком Лістa, на лейблі hänssler CLASSIC Хайоу Чжан випустив альбом з музикою великого композитора, записаний на концертному роялі C. Bechstein D 282 і отримав міжнародний резонанс. За ним пішов альбом з концертами Моцарта для фортепіано з оркестром, До 466 і 467. На наступному концерті молодий музикант виконає програму, засновану на цьому альбомному записі.