Питання та відповіді

Де вказано фабричний номер мого рояля «Бехштейн»?

Фабричний номер інструменту вказано чорними цифрами на передній стороні верхньої частини чавунної рами, у вірбельбанка. У найстаріших інструментах його можна знайти на резонансній деці біля логотипу компанії «К. Бехштейн». У деяких піаніно фабричний номер іноді буває вказано на внутрішній боковій стороні корпусу, поряд з клавішо-молоточковим механізмом.

Я не можу знайти фабричний номер …

У тому випадку, якщо автентичність фабричного номера сумнівна або якщо він зберігся не в повному обсязі, визначити рік випуску, на жаль, не можливо.

Чи має інструмент який-небудь інший номер, крім фабричного?

Інші номери на задній частині резонансної деки або на будь-якій іншій частині інструменту, на жаль, не зможуть допомогти при визначенні року випуску. У даному випадку мова йде про специфічні технологічні номери, документація щодо яких збережена в повному обсязі.

Чи можу я надіслати фотографію, через яку експерти визначать вік мого інструменту?

На жаль, визначити рік випуску тільки по фотографії не можливо.

Чи можу я замовити у вашій компанії запасні частини для «Бехштейну»?

Куди мені варто звернутися в разі, якщо знадобляться такі запасні частини, як чавунна плита, нова механіка, нова клавіатура та ін.?
Для замовлення оригінальних запчастин зв’яжіться з нами за електронною адресою: service@bechstein.com або по факсу: +49 (0) 3586-404106.
Ми детально обговоримо з вами подальші кроки і запропонуємо оптимальне рішення.

Якщо мені знадобиться експертиза, чи можу я замовити її на підставі надісланих фотографій?

На жаль, це не можливо. Експертиза – справа тонка. Заочний діагноз тут не допоможе. Ми в змозі дати однозначну оцінку стану вашого інструменту, лише опираючись на експертизу, проведену кваліфікованим фахівцем на місці або на нашій фабриці. За бажанням ми можемо повідомити вам приблизну вартість такої експертизи. Для цього зв’яжіться з нами за електронною адресою: service@bechstein.com або по факсу: +49 (0) 3586-404106.

Чи можу я доручити компанії «К. Бехштейн» ремонт або реставрацію мого Бехштейну?

Так, ми пропонуємо такий сервіс в наших фірмових майстернях; ми можемо також порекомендувати відповідну майстерню в країні вашого проживання.
Для цього зв’яжіться з нами за електронною адресою: service@bechstein.com або по факсу: +49 (0) 3586-404106.

Чи можу я доручити компанії «К. Бехштейн» продати мій старовинний інструмент?

Як правило, наша компанія цим не займається. Ми продаємо тільки свої власні фірмові інструменти і ті, які самі відреставрували.

Яка висота налаштування рекомендується для старовинних інструментів «К. Бехштейн»?

Залежно від віку, конструкції і стану інструменту рекомендується налаштування на стандартну висоту камертона між 440 і 443 Гц. Якщо у вас виникнуть будь-які сумніви, зв’яжіться з нами за електронною адресою: service@bechstein.com.

Яка різниця між інструментами з аграфами і з каподастром?

Обидва варіанти конструкції виконують одну і ту ж задачу: вони відзначають найвищу межу вібруючої ділянки струн. Вібруюча ділянка струни є найважливішою її ділянкою. Її довжина, маса і сила натягу визначають висоту тону. Аграфами називають латунні гвинти, що знаходяться на чавунній рамі під вірбельбанком або за ним; через отвори в голівках аграфів проходять струни. В якості альтернативи на тому ж місці може використовуватися каподастр, який має те ж призначення, що і аграфи. У всіх роялях і піаніно «К. Бехштейн» перших років випуску в дискантовому регістрі встановлювалися каподастри, пізніше в наших фірмових інструментах використовувалися аграфи аж до дискантового регістра. В сучасних роялях «К. Бехштейн» в дискантовому регістрі знову використовується каподастр. А ось всі наші фірмові піаніно оснащені аграфами.

Чи використовувався каподастр в ранніх моделях роялів «К. Бехштейн» ?

Так, безумовно. Однак йдучи назустріч побажанням піаністів, ми протягом певного часу віддавали перевагу аграфам. Сьогодні ця практика змінилася.

Що таке «Нео-Бехштейн»?

Електророяль «Нео-Бехштейн» увійшов в історію фортепіановиробництва. У співпраці з лауреатом Нобелівської премії В. Нерстом і електротехнічною компанією «Сіменс» в кінці 20-х років минулого століття був створений перший в світі інструмент, звучання якого мало електричне походження. «Нео-Бехштейн» поклав початок нової тенденції. Правда, електричні роялі виявилися затребувані на ринку лише кілька десятиліть тому.

Чи можна взяти участь в екскурсії по вашому підприємству?

Так, компанія «К. Бехштейн» за попередньою домовленістю пропонує екскурсії на свою фортепіанну фабрику в Зайфхеннерсдорфі. Екскурсії з гідом проводяться в перший понеділок кожного місяця.
З питань запису на екскурсію звертайтесь за електронною адресою: service@bechstein.de
Початок о 10.00 год.
Екскурсія проводиться німецькою та англійською мовами.
Екскурсія по нашій фабриці познайомить вас з багатим світом бехштейнівських інструментів і дивним процесом виробництва. Ви побачите на практиці, як народжується фортепіано і як наші майстри доводять його вручну до повної досконалості.

Піаніно і роялі марки W.Hoffmann ми виробляємо на європейській фабриці С. Bechstein Europe в м Градец-Кралове (Чехія). В даний час ми не пропонуємо регулярних екскурсій по даному виробництву, так як ще не завершили проведення комплексних будівельних робіт.

Де зараз знаходиться фортепіанна фабрика «К. Бехштейн»?

З 1992 року – в саксонському містечку Зайфхеннерсдорф (Німеччина). До цього, з моменту заснування в 1853 році, фабрика знаходилася в західній частині Берліна. Після об’єднання Німеччини через зміни в містобудівній структурі німецької столиці багато виробництв довелося вивести за її межі. Інвестувавши двозначну мільйонну суму, ми перетворили цю фабрику в найбільший і важливий виробничий майданчик Європи для випуску елітних піаніно і роялів і постійно продовжуємо розширювати виробництво.

Де розташована фортепіанна фабрика C. Bechstein Europe?

Наша дочірня компанія C. Bechstein Europe знаходиться в місті Градец-Кралове (Чехія): там ми випускаємо інструменти марки W.Hoffmann. На нашому європейському виробництві зайнято близько 160 працівників; поряд із нашою фабрикою в Німеччині, компанія C. Bechstein Europe – найбільший в Європі виробничий майданчик для виготовлення піаніно і роялів. Фабрика C. Bechstein Europe використовує знання і досвід німецької материнської компанії, провідного виробника елітних фортепіано.

З якими постачальниками працює компанія «К. Бехштейн»?

Наша об’єднана виробнича база – фабрика в Німеччині і фабрика C. Bechstein Europe – лідирує серед європейських виробників з точки зору обсягу власного виробництва. В даний час ми навіть молоточкові головки ми робимо власними силами. Ми постійно збільшуємо нашу незалежність від постачальників. Там, де ми не можемо забезпечити себе самі (наприклад, ливарної продукцією), наша компанія з моменту свого заснування в 1853 році дуже ретельно підходила до питання підбору постачальників. У нас є точні специфікації для всіх комплектуючих деталей. Наша компанія домоглася визнання не за рахунок постачальників – скоріше, справа йде навпаки, і тому постачальники дорожать роботою з нами. Просимо з розумінням поставитися до того, що ми не називаємо наших постачальників.

Чи можна встановити систему Vario дійсно в будь-якому бехштейнівському інструменті?

Так, будь-який новий, виготовлений на нашій німецькій або європейській фабриці, інструмент може бути замовлений вже з встановленою системою Vario. Можливе і дооснащення такою системою за запитом, для цього звертайтеся за електронною адресою: service@bechstein.com.