Скільки років моєму «Бехштейну»?

garantie

Рояль «К. Бехштейн» призначений для декількох поколінь. Він стає улюбленим і шанованим членом сім’ї. Але іноді історія не доносить до нас «біографічні відомості», в яких фігурують роялі старі. Деякі з них служили великим людям, стояли в салонах королівських будинків або в кабінетах знаменитих музикантів, зробили кругосвітні подорожі або благополучно пережили війни. Завдяки своїй будові і добірним матеріалами, з яких вони виготовлені, роялі фірми «Бехштейн» практично вічні.

Усі інструменти, які ми виробляємо, можуть бути ідентифіковані. «Великий номер інструменту», який красується на чавунній рамі, внесений в наші архівні книги – поряд з датою першої поставки інструменту замовнику і ім’ям першого одержувача. Історія простежується аж до 1853 року – за винятком деяких сторінок, які були знищені під час війни. Просимо з розумінням поставитися до того, що ми не можемо гарантувати точність таких архівних довідок.

Де вказано фабричний номер?

Фабричний номер інструменту, як правило, зазначений чорними цифрами на чавунній рамі, біля кілків. Тільки в найперших інструментах його можна знайти – у вигляді великих цифр – на резонансній деці біля логотипу компанії «К. Бехштейн» . Причому він може бути злегка прихованим за струнами або демпферами. У деяких піаніно ранніх років випуску фабричний номер іноді вказано на внутрішній боковій стороні корпусу, поряд з клавішо-молоточковим механізмом. Якщо ви не знаходите номер або ж знаходите відразу кілька різних, то, можливо, номер був видалений або змінений попереднім власником. Якщо справжність або достовірність знайденого номера сумнівна, то, на жаль, ми не зможемо встановити рік випуску. У цьому випадку тільки експерту під силу оцінити вік інструменту, оглянувши його.

Інші номери на задній частині резонансної деки або на будь-якій іншій частині інструменту, на жаль, не зможуть допомогти при визначенні року випуску. В даному випадку мова йде про специфічні технологічні номери, документація по яким не збереглася. Фотографії також мало можуть допомогти при визначенні віку інструменту.

Так ви зможете визначити вік свого інструменту

Якщо мова йде тільки про вік вашого «Бехштейну» , то ви зможете визначити його на підставі фабричного номера, порівнявши його з доданою таблицею. Цю послугу ми пропонуємо для інструментів марок C. Bechstein, а також W.Hoffmann і Zimmermann.

Таблиці:
Перейти до таблиці інструментів марки C. Bechstein
Перейти до таблиці інструментів марки W.Hoffmann
Перейти до таблиці інструментів марки Zimmermann

Архівна служба по інструментам марки C. Bechstein

Наша архівна служба майже кожного дня отримує запити від власників, які цікавляться історією свого інструменту. Пошуки необхідної інформації в архівних фоліантах вимагають певного часу і сил, адже доводиться розшифровувати записи, зроблені від руки, старовинним німецьким начерком, який важко читається. У наших архівах вказані перші власники, іноді ним може виявитися продавець, який придбав рояль для подальшого продажу. А часом зазначено лише місто, куди було відвантажено інструмент. Обсяг інформації залежить також від того, наскільки добре збереглися конкретні архівні томи. За архівну довідку доведеться заплатити збір у розмірі 30 євро – незалежно від результату пошуків. У разі інтересу пишіть нам за адресою: contact@bechstein.com. На жаль, по інструментам марок Zimmermann і W.Hoffmann архівні довідки не видаються.

Експертиза

Вік вашого «Бехштейну» мало говорить про цінність інструменту. Тільки експертиза, проведена на місці, може дати більш детальну інформацію про стан інструменту. Зробити таку експертизу на основі надісланих вами фотографій і описів, на жаль, не є можливим. Піаніно і роялі – дуже складні інструменти, що складаються з безлічі деталей. Тільки фахівець, який має доступ до інструменту, може оцінити стан його окремих вузлів і компонентів. Експертиза відноситься до платних послуг.