Довідник по фортепіано

img1

Друг на все життя

Піаніно і рояль – вічні цінності. Інструмент – наш музичний друг, наш емоційний якір в стрімкому потоці часу. Жоден інший інструмент, мабуть, не володіє такою універсальністю, як фортепіано. Йому під силу будь-який стиль – від класики до джазу, року або поп-музики, в залежності від настрою і смаку виконавця. В цьому довіднику ми поділимося з вами порадами, які допоможуть у прийнятті правильного рішення при виборі оптимального інструменту.

Численні переваги гри на піаніно

Гра на фортепіано приносить задоволення, це корисно для душі і для тіла, розвиває творчі здібності і допомагає зменшити стрес. Гра на фортепіано дисциплінує дітей і підлітків, навчання починає даватися їм легше. Тренування пальців, як довели вчені, позитивно позначається на роботі мозку. До речі, це відноситься і до людей похилого віку: гра на фортепіано дозволяє залишатися бадьорими і в старості. Уміння грати на піаніно приносить любов і повагу в колі друзів.

Чудова інвестиція в майбутнє

Ваше піаніно або рояль повинні радувати вас довгі роки. Якість звуку, його тембр, обсяг і динаміка є важливими критеріями, так само, як і приємні ігрові якості. До цього слід додати довговічність інструменту, надійність виробника і – не в останню чергу – відповідний дизайн. Порадьтеся з хорошим фортепіанним дилером!

img2

Новий інструмент – або старий?

Хороший новий інструмент має багато переваг: у нього точна механіка, яка забезпечує контрольованість удару. Оптимальна налагодженість «акустичного блоку» забезпечує хорошу якість і динаміку звуку. На всі нові роялі і піаніно компанія «K. Бехштейн» пропонує п’ятирічну гарантію.

Старі та уживані інструменти: обережність не зашкодить!

На приватному ринку старих піаніно і роялів пропонується безліч інструментів різного ступеня зносу. Потенційному покупцеві не так легко визначити, наскільки добре старе уживане піаніно, наскільки точна ще його механіка, наскільки вона піддається регулюванню і настройці. Крім того, можуть бути приховані пошкодження, викликані неправильним зберіганням або невдалим ремонтом. Особливо для дуже старих інструментів витрати на ремонт часто перевищують суму, сплачену при купівлі.

Важливо: перевірена якість

Купуйте інструмент тільки у кваліфікованого офіційного дилера, який надає і гарантійне обслуговування. Пам’ятайте: вам потрібен тільки по-справжньому якісний інструмент!

img3

Переваги акустичних інструментів

Ви дійсно хочете навчитися добре грати на фортепіано, отримуючи від цього насолоду? Тоді вам слід зупинити свій вибір на акустичному – не електронному інструменті. Адже тільки граючи на акустичному піаніно, можна виховати свій слух, розробити техніку гри і проявити творчі навички. Можливість формувати звук, його природне звучання і контролювати звуковидобування говорять на користь акустичних інструментів. «Законсервоване» звучання електронного інструменту вже запрограмовано заздалегідь. Якщо ви хоч раз грали на акустичному інструменті, вам не захочеться відмовлятися від цього дивного, унікального відчуття.

В якому випадку можна порекомендувати цифрове фортепіано?

Звичайно, і у цифрових піаніно є певні переваги: ​​якщо ви граєте переважно поп-музику, багато часу проводите поза домом і хотіли б брати з собою інструмент, то в сучасних електронних піаніно ви знайдете розумний компроміс. Звучання цифрових фортепіано за останні роки покращилося – проте є межа: в електронному інструменті зберігаються цифрові записи (так звані семпли) окремих тонів.

Найчастіше лише кожен третій тон береться з невеликою різницею в гучності. Інші звуки розраховуються і моделюються в цифровому вигляді. А це означає, що граючи на електронному інструменті навіть з дуже продуманою технологією, не добитися такого багатого відчуттями враження, як від гри на акустичному фортепіано.

І навіть якщо клавіші електричного піаніно візуально схожі на звичні клавіші акустичного інструменту, їх маса і удар часто набагато легковажніші і не піддаються такому контролю, як акустичні. Тому розучений на цифровому піаніно твір не можна потім без проблем виконати і на акустичному інструменті.

Наші фірмові семпли

Звуки, записані в електронному вигляді (семпли) для електронних інструментів або цифрових систем, що встановлюються в акустичних моделях, сильно відрізняються за якістю звуку. Комплексні семпли концертного рояля C. Bechstein (які використані для нашої системи Vario) – переконливий аргумент для використання додаткової цифрової системи C. Bechstein в акустичному інструменті.

Наша порада: перш ніж приймати рішення, порівняйте звучання і ігрові властивості інструментів

В кінцевому рахунку, рішення на користь електронного піаніно або проти нього, часто залежить від таких факторів, як бюджет, житлові умови і передбачуване використання. Пряме порівняння цифрових і акустичних інструментів допоможе відчути і оцінити переваги акустичного піаніно чи рояля.

img3

Гра без слухачів: модератор і система Vario

Натисканням і утримуванням середньої педалі в акустичному піаніно між молоточками і струнами виявляється спеціальна повстяна тканина, що виконує функцію модератора: тепер інструмент звучить тихіше, приглушені.

Підкладки під ніжки

Звук, вироблений інструментом, через ніжки поширюється далі – на підлогу, стіни і стелю. Проти цього допомагають підкладки під ніжки інструменту – просто і ефективно!

Наша фірмова система Vario

Так звані сайлент-системи об’єднують ігровий механізм класичного піаніно або рояля з приглушенням звуку і електронної генерації звуку. Це дозволяє грати в будь-який час дня і ночі, не заважаючи родині і сусідам. Для професіоналів, які змушені репетирувати годинами безперервно, така система являє собою оптимальне доповнення до гри на інструменті без приглушення звуку.
Якість таких систем в залежності від виробників дуже різна. Коли ви торкаєтеся до клавіш, нестабільні стоп-планки і датчики можуть мати негативний вплив на якість гри і викликати шуми. Великі відмінності в якості спостерігаються і з точки зору звучання і зручності обслуговування.
Завдяки нашій фірмовій високоякісної системі Vario поряд з перевагами класичного піаніно у вашому розпорядженні опиняються і достоїнства цифрового піаніно. За рахунок системи Vario ви, граючи на «Бехштейні» , точно контролюєте його фірмову механіку. Однак молоточки при цьому не вдаряють по струнах. Вбудована в механічну частину планка після натискання на клавішу перехоплює молоточок ще до того, як він торкнеться струни. Найсучасніші оптичні датчики перетворять механіку удару в звук певної висоти і гучності, враховуючи кожен нюанс. Автентичні бехштейнівськи семпли (звучання концертного рояля C. Bechstein D 282) при грі в навушниках відповідають вибагливим вимогам.

img

Функції педалей і состенуто незачіплені

Наша фірмова система Vario оснащена оптичними датчиками педалей, а також функцією електронної педалі состенуто для піаніно. Всі функції при грі зручно і наочно управляються за допомогою сенсорного екрану. Крім того, фірмова система Bechstein Vario пропонує численні можливості індивідуальних налаштувань звучання, які легко зберегти в пам’яті пристрою. Наша фірмова система Vario також має можливість для підключення до найрізноманітніших Midi-додатків на комп’ютері або планшеті.

Оновлення системи Vario

З огляду на те, що сфера електроніки в галузі новітніх розробок продовжує швидко розвиватися, а інструменти «Бехштейн» довговічні і служать декільком поколінням власників, компанія «К. Бехштейн» пропонує вам унікальну можливість підтримувати фірмову систему Vario на найактуальнішому рівні – за рахунок її регулярного оновлення. Цифрова система відключення звуку C. Bechstein Vario може бути установленa в умовах заводу-виробника на всіх наших фірмових нових роялях і піаніно – або встановлена ​​додатково за запитом.

Дізнатися більше про систему Vario

img5

Піаніно чи рояль?

У порівнянні з піаніно рояль значно голосніший і повніший за звучанням, у нього більш досконала механіка, його виконавчі якості кращі, на ньому ще приємніше грати.

Який оптимальний розмір вашого майбутнього інструменту?

Від розміру інструменту залежить обсяг звучання і його ігрові характеристики. Чим більша резонансна дека, тим більша відображаюча поверхня і кращий резонанс. Звучання великого інструменту вражає своєю глибиною, пластичністю, об’ємністю, наповненістю і гучністю.
Інші важливі критерії, такі як ігровий механізм, слід розглядати в прямій залежності від розміру, тобто висоти піаніно або довжини рояля. Більші за розміром піаніно або рояль забезпечують оптимальне співвідношення плечей важелів (адже клавішний механізм включає в себе кілька важелів), що в результаті призводить до кращого і більш точного виходу звуків.

Необхідна площа для установки: кабінетний рояль прекрасно впишеться і в невеликі приміщення. У технічних характеристиках окремих інструментів, що наведені в наших фірмових каталогах або на веб-сайті, вказані і габарити: зробивши необхідні вимірювання у себе вдома, ви можете підібрати інструмент, який підійде вам найкраще.
Невеликий інструмент високої якості може звучати краще, ніж великий, але більш низької якості. Це пояснюється якістю акустичного блоку, матеріалів, які використовуються, і обробки.

Висновок: приймаючи рішення, що купувати – піаніно або рояль, обов’язково випробуйте звучання інструменту і його ігрові якості – а також отримайте консультацію в хорошому музичному магазині / салоні з приводу питання, де в квартирі краще встановити новий інструмент.

img1

Різниця в ціні і якості

Інструмент високої якості, що відрізняється прекрасним звучанням і прекрасними ігровими характеристиками, мотивує і початківців любителів, і досвідчених музикантів. Якісне піаніно / рояль, зроблені з кращих матеріалів і пройшли індивідуальну обробку аж до найдрібніших деталей, не варто порівнювати з дешевими інструментами. Наприклад, виробництво рояля C. Bechstein триває більше року.
Компанія «К. Бехштейн» прагне запропонувати кожному любителю музики дійсно хороший інструмент, який би вписався в індивідуальний бюджет. Марки і модельні ряди, об’єднані в нашій компанії, – це інструменти оптимальної якості і вартості на будь-якому рівні. Марки C. Bechstein Concert і C. Bechstein Academy, три модельні ряди W.Hoffmann і Zimmermann – це бехштейнівські піаніно і роялі, що представляють різноманітні альтернативні варіанти для будь-якого гаманця.

Ознайомтеся з нашими марками

C. Bechstein Concert – багатий звук

Піаніно і роялі марки C. Bechstein Concert – це справжні шедеври ручної роботи, інструменти з індивідуальним характером, що задовольняють найвищі вимоги виконавця і тішать найвимогливіших слухачів – німецька якість, зроблено в Німеччині.

C. Bechstein Academy- інструменти преміум-класу

При виготовленні цих інструментів висока частка ручної праці поєднується із застосуванням новітніх технологій і німецької інженерної думки. Моделі C. Bechstein Academy звучать піднесено, дуже забарвлено, елегантно і гармонійно. Характерне звучання – з насиченими основними тонами, тепле і витончене, – і чудова механіка дозволяють практично універсальне використання цих інструментів.

W.Hoffmann – європейський стандарт за привабливою ціною

У вас є вибір між трьома модельними рядами марки W.Hoffmann:

W.Hoffmann Professional: Інструменти для професійних музикантів: найвищої якості, але доступні за ціною. Вражають прекрасним, сильним звучанням, стабільністю і ексклюзивним дизайном.

W.Hoffmann Tradition: Чудова європейська якість звуку, з усіма перевагами традиційного мистецтва німецьких фортепіанних майстрів. Виробництво – аж до ручного інтонування молоточкових голівок – здійснюється на нашій фабриці C. Bechstein Europe в Чехії.

W.Hoffmann Vision: Це модельний ряд недорогих якісних інструментів, виробництво яких відрізняється високою раціональністю. Вражає бездоганними виконавчими якостями, чудовим нюансованим звучанням відповідно до європейських стандартів.

Zimmermann – Designed by C. Bechstein

Надійна якість для того, хто тільки починає займатися музикою і робить ставку на недорогий, але при цьому солідний інструмент. Переконлива якість відповідно до європейських стандартів

img1

Акустика і механіка

Акустика і механіка бехштейнівських інструментів просто унікальні. Ми розповімо вам, чому наші інструменти так добре слухаються виконавця. Саме тому професійні піаністи залишають найхвалебніші відгуки про наші роялі і піаніно.

1. Тембральний спектр

Піаніно характеризується великим діапазоном (7 ¼ октави) і дозволяє поліфонічну інтерпретацію. Як у справжньому оркестрі, можна чітко диференціювати звучання різних інструментів.

Піаніно і роялі «Бехштейн» відрізняються широким динамічним діапазоном і на подив диференційованим тембром, що дарує піаністу безмежні можливості вираження своїх виконавчих задумів. Він без зусиль може більш чітко опрацювати окремі голоси, підкреслити тему мелодії або по-особливому забарвити акорд. Музичні композиції набувають виразності і живого характеру.

2. Молоточкова голівка, фільц та інтонування

Компанія «К. Бехштейн» – єдиний європейський виробник фортепіано, який виготовляє молоточкові голівки власними силами. Для молоточкових голівок ми використовуємо спеціальний фільц з довгими волокнами, який в два шари покриває керн з горіхового дерева. Інтонування молоточкових голівок виробляється вручну. При цьому досягається плавний перехід від тону до тону, а також чіткість, м’якість і пишність звучання. Інтонування – це високе мистецтво, яке вимагає умінь, захопленості і багато часу. Інтонування проводять майстри з великим досвідом роботи з концертними роялями, тільки їм під силу подарувати інструменту повний тональний спектр.

3. Штульрама, клавіатурна рама і клавіші

Штульрама, клавіатурна рама і клавіші виготовляються з добірної деревини ялини, яка відрізняється високою стабільністю і еластичністю при порівняно невеликій вазі. Штульрама служить солідною базою для клавішо-молоточкового механізму. Вставки з бука забезпечують солідне кріплення ніжок рояля.

4. Mexаника

Клавішо-молоточковий механізм бехштейнівських інструментів виготовляється з граба і клена. Всі складові частини механіки проходять наш фірмовий контроль, калібруються відповідно до наших суворих норм і становлять технічно досконалу систему, яка в змозі витримувати найбільші навантаження. Механіка наших інструментів дозволяє піаністам ідеально точно, інтуїтивно і легко втілювати всі свої виконавчі задуми.

5. Цілісна концепція

Фірмовий бехштейнівський інструмент розроблений таким чином, що дозволяє використовувати весь потенціал свого високо-складного акустичного блоку і втілити його в ідеальний звук. Всі компоненти механізму проходять індивідуальний контроль і калібрування відповідно до суворих допусків: в результаті отримуємо справжній витвір мистецтва, якій здатний витримувати найвищі навантаження. Фантастична контрольованість і точність акустичної частини бехштейнівських інструментів здобули найзахопливіші відгуки піаністів.

6. Критерії відмінних виконавчих характеристик

Виконавчі якості не закінчуються на описі того, наскільки тугі або чуйні клавіші інструменту. Наші фірмові критерії хорошої механіки враховують усі компоненти, які впливають на загальне враження виконавця від свого інструменту, на гармонію між тактильними та слуховими відчуттями.
В ідеалі правильно розрахований дотик пальців при ударі по клавішах повинен викликати гармонійно пропорційну реакцію механіки: таке звучання не зможе не захопити виконавця.

Bechstein – це сама досконалість

Фірмову бехштейнівську механіку можна порівняти зі зручною лайковою рукавичкою, яка ідеально облягає руку піаніста. Вона без особливих зусиль підлаштовується під виконавця, відрізняється фантастичною точністю, реагує без найменших затримок. Гра на Бехштейні абсолютно контрольована і не вимагає додаткових зусиль. Саме той опір клавіш, який очікує віртуоз, саме та елегантність, яка радує і звичайного піаніста. За Бехштейном ви забудете, що таке нудні виснажливі репетиції. Граючи на Бехштейні, ви можете повністю сконцентруватися на музиці, на втіленні музичних образів і емоцій.

7. Репетиція

Відмінні виконавчі характеристики означають, що клавішо-молоточковий механізм інструменту дозволяє відмінну репетицію, піддається контролю в будь-якому положенні, а також максимально ефективну реалізацію дотику до клавіатури, яка при цьому реагує не надто жорстко, але і не надмірно м’яко або розпливчато, неточно.

8. Ідеальна зіграність

Реалізація виконавчого туше передбачає ідеальну «зіграність» клавіатури, механіки, молоточкових голівок і струн. Виконавець – будь то професіонал або новачок – починає довіряти роялю, його можливості реалізувати всі виконавчі задуми в їх виразному багатстві.

img1

Будова піаніно

У чому секрет фантастичного звучання бехштейнівських інструментів? Ми розкриємо вам деякі професійні тонкощі і познайомимо з особливостями нашого виробництва.

Наші фірмові роялі і піаніно: їх звучання стало легендою

«Бехштейнівський» звук легендарний. Його не можна порівняти ні з чим: теплий, багатий відтінками, ліричний і мелодійний – і разом з тим дуже чистий, чіткий і прозорий. Наші інструменти буквально пронизують своїм енергійним звучанням. Вони підходять як для сольного виконання, так і для камерних колективів. Міць, енергія, динаміка і передача найтонших відтінків почуттів дозволяють музиканту повністю реалізувати свій творчий задум.

Динамічний діапазон

Динамічний діапазон інструменту «Бехштейн» вражає: від субтильного піанісимо до найпотужнішого фортисимо. Звук струмує і грає, здається, для піаніста немає нічого неможливого: він може реалізувати будь-який творчий задум. Концертні роялі компанії «К. Бехштейн» відрізняються грандіозним динамічним діапазоном, який можна порівняти з цілим оркестром, а також яскравою індивідуальністю і міццю.

img1

Педалі

Педалі піаніно або рояля можуть істотно змінити звучання інструменту. Користуватися педалями потрібно уміючи: це високе мистецтво, яке посилює виразність виконання. Давайте подивимося, навіщо потрібна кожна з педалей.

Права педаль

При натисканні права педаль піднімає все демпфери і тим самим дозволяє вібрувати всім струнам, які знову приглушаються відпуском педалі. Права педаль, також звана педаллю форте, служить для подовження звуків. Вона забезпечує підняття відразу всіх демпферів, так що після відпускання клавіш відповідні струни продовжують звучати. Крім того, всі інші неприглушені струни також починають вібрувати, що робить звучання більш повнішим.

Ліва педаль

Ліва педаль рояля дозволяє зрушувати молоточки вправо, що в результаті призводить до зміни або ослаблення звуку, тому що молоточок ударяє по струні в іншому місці, ніж зазвичай, так що замість трьох струн хору він вдаряє тільки по двом або по одній струні в басовому регістрі. Ліва педаль в піаніно дозволяє зменшити відстань між молоточками і струнами, а тим самим послаблює звучання.

Середня педаль

При натисканні на середню педаль рояля, яку також називають педаллю sostenuto або педаллю утримання звуку, залишається звучати тільки та струна, демпфери якої були підняті в момент натискання цієї педалі. Натиснуті після цього звуки зазвичай приглушаються. Педаль состенуто може бути також додатково встановлена в концертному піаніно С. Bechstein Concert 8, тому що необхідна для виконання деяких складних музичних творів.

img1

Форма і стиль

Компанія «К. Бехштейн» пишається своїм унікальним центром наукових досліджень і розробок. Тут створюється звучання і дизайн інструментів майбутнього, тут ведеться робота над новими матеріалами. Ми володіємо величезним досвідом в розробці індивідуальних стильових рішень, аж до відродження старовинних технологій виконання аплікацій зі срібла, золота і бронзи. Щороку ми відомі випуском нових сенсаційних інструментів, що в точності відтворюють особливо цікаві й цінні історичні моделі.

Мода і стиль

Навіть якщо піаніно не залежить від зміни моди, є ознаки, які відрізняють звичайний корпус від дійсно стильного. Наші моделі були відзначені рядом міжнародних нагород в галузі дизайну. Продуманий до дрібниць, гармонійний стиль – ще один аспект якості, якому компанія «К. Бехштейн» приділяє велику увагу при виготовленні інструментів усіх марок і модельних рядів.

Традиційна або сучасна стилістика?

Марки C. Bechstein, Bechstein і три модельні ряди W.Hoffmann пропонують багатий вибір інструментів. Під «сучасною стилістикою» фортепіано ми розуміємо інструмент без «консолей», тобто без передніх опор клавіатури. В цьому відношенні марки C. Bechstein і Bechstein пропонують дуже цікаві моделі, які були удостоєні премії Good Design.

Прямі або округлі контури?

Марки C. Bechstein і Bechstein для деяких моделей пропонують два різні варіанти корпусу при аналогічній акустичній системі: з прямими, чіткими контурами – або ж в якості альтернативи з елегантним, плавним і округлим силуетом.

Ніжки або полози?

Вибір між ніжками і полозами важливий в першу чергу тому, що це визначає весь загальний вигляд інструменту. А ось з точки зору стабільності і міцності не має значення, який варіант ви обираєте. Головне, щоб вам припав до душі дизайн інструменту.

Галерея Art Case

Ми надзвичайно гнучко підходимо до індивідуальних побажань наших замовників. Зверніться за консультацією до наших офіційних дилерів, якщо вас цікавлять такі питання, як спеціальна деревина або індивідуальний дизайн поверхні.

Інкрустація? Хром, латунь? Кольорова гамма, відповідна до вашого інтер’єру?

Наші офіційні дилери будуть раді надати вам допомогу і надати необхідні зразки. Завдяки високому професіоналізму та компетентності своїх фахівців компанії «К. Бехштейн» вдається відроджувати знамениті моделі, які свого часу викликали сенсацію і вже стали історією. Досвідчені майстри з розпису, різьби та роботи по дереву можуть створити для вас унікальну модель за індивідуальним замовленням – справжній витвір мистецтва!
Ознайомтеся з деякими спеціальними моделями, представленими в нашій галереї Art Case Gallery. Якщо ви цікавитеся інструментом, виконаним за індивідуальним замовленням, звертайтеся до нас – ми знайдемо для вас відповідне рішення:

Контактна форма

Банкетка

Банкетка або табурет повинні бути високої якості і функціональні. Від правильної посадки залежить, в тому числі, як довго можна залишатися за інструментом без напруги. Оптимально підібрана банкетка дуже важлива для постави і набуття хорошої моторики.

Якість, стійкість і оббивка заслуговують основного пріоритету при виборі банкетки. Залежно від стану та кондиції піаністу може знадобитися регулювання свого становища за інструментом, що легко зробити завдяки підйомному механізму.

Звичайний стілець, що обертається, жодним чином не замінює табурет, так як нестійкий. Табурет на трьох ніжках може легко перекинутися. Банкетка на чотирьох ніжках – найбільш поширена традиційна модель. Є і спеціальні різновиди для музикантів, у яких проблеми зі спиною.
Компанія «К. Бехштейн» також пропонує особливі банкетки, які за стилем і кольором оптимально підходять до спеціальних моделей роялів і піаніно.